Aktualności

Obudowy stojące HXS z systemu SOLID GSX

Oferta ETI została rozszerzona o metalowe obudowy stające HXS300 oraz HXS400, a ciągle poszerzana gama akcesoriów i wyposażenia wewnętrznego znacznie zwiększa zakres zastosowań całego systemu SOLID GSX.

Obudowy stojące systemu HXS dostępne są w trzech standardowych szerokościach (550 mm, 800 mm, 1050 mm) oraz głębokości 300 mm (wysokość obudowy 1850 mm) i 400 mm (obudowa o wysokości 2000 mm). Obudowy mogą być wyposażone w płyty montażowe, wkłady montażowe z aparaturą oraz w system dystrybucji zasilania oparty na szynach prądowych.

Zalety:

• Duża wszechstronność i elastyczność konfiguracji
• Wyjmowany zestaw wewnętrzny (może być montowany w warsztacie lub bezpośrednio na obiekcie)
• Możliwość podziału wkładu wewnętrznego w pionie oraz w poziomie
• Duży wybór osłon, szyn TH i płyt montażowych w tym rozwiązania dedykowane do urządzeń ETI (wyłączniki kompaktowe, rozłączniku bezpiecznikowe, itp.)
• Znacznie ułatwiony i skrócony czas montażu i prefabrykacji
• Trójpunktowy system ryglowania drzwi z mechanizmem zębatym i dźwignią z możliwością wyposażenia we wkładkę patentową
• Odkręcana ściana tylna z wysokiej jakości wylewaną uszczelką poliuretanową
• Wysokiej jakości membranowe przepusty kablowe od góry i podwójne aluminiowe przepusty od dołu
• Obudowy wnętrzowe malowane farbą poliestrową odporną na promieniowanie UV

Do wyboru są zarówno obudowy puste, jak i obudowy wyposażone w uniwersalną płytę montażową. Dzięki dedykowanym otworom montażowym oraz osłabieniom w ścianach bocznych możliwe jest łączenie obudów w zestawy i przeprowadzanie okablowania lub mostów szynowych pomiędzy sekcjami. Obudowy można przymocować do ściany wykorzystując dedykowane otwory w tylnej części obudowy lub przeznaczone do tego celu uchwyty. Możliwe jest również przymocowanie obudów do podłogi dzięki otworom montażowym w cokołach.

Możliwość dowolnej konfiguracji

Wszystkie obudowy systemu SOLID GSX posiadają wspólne elementy wyposażenia wewnętrznego. Osłony CP, płyty montażowe PM czy szyny TH-S posiadają zunifikowane rozmiary i sposób montażu. Można je wykorzystać zarówno w obudowach hermetycznych GT, obudowach podtynkowych 4XP160, obudowach natynkowych 4XN160 oraz w obudowach stojących HXS.
Obszerna ilość akcesoriów zapewnia uniwersalność oraz możliwość dostosowania wyposażenia obudów do indywidualnych wymagań.
Szeroka oferta dedykowanych osłon i płyt montażowych pozwala na znaczne skrócenie czasu prefabrykacji, a osłony CP x-x PF z wypełnieniem z tworzywa oraz nieotworowane płyty montażowe PM-F pozwalają na montaż niestandardowej bądź nietypowej aparatury.
W obudowach stojących HXS wprowadzono rozwiązania pozwalające na montaż systemu wsporników z izolatorami dla szyn prądowych bezpośrednio na tylnej ścianie obudowy. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zaoszczędzenie miejsca ale również w znacznym stopniu ułatwia dystrybucję zasilania. Dzięki zachowaniu odpowiednich odległości i wykonaniu dedykowanych osłabień w bocznych ścianach obudowy możliwe jest bezpośrednie przeprowadzenie szyn prądowych pomiędzy obudowami połączonymi w zestawy.
Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne zapewniają możliwość dowolnej konfiguracji obudów HXS.

Rozwiązania konstrukcyjne ułatwiające montaż

Zastosowanie wspólnych elementów oraz podobnych rozwiązań w całym systemie SOLID GSX znacznie ułatwia montaż i prefabrykację rozdzielnic.
Jednakowe blachowkręty i śruby pozwalają na rzadszą zmianę narzędzi, a wiele drobnych detali pozycjonujących i znaczników skraca czas montażu.
System SOLID GSX umożliwia prosty montaż i demontaż całych wkładów z aparaturą i okablowaniem w obudowach. Dodatkowo obudowy HXS mają odkręcaną tylną ścianę co znacznie ułatwia montaż i okablowanie większych, bardziej złożonych zestawów.
Dokładne instrukcje szczegółowo opisują sposób montażu aparatury a dedykowane osłony z wycięciami i płyty montażowe z otworowaniem pod konkretny typ aparatury pozwalają zaoszczędzić czas konieczny na wyznaczenie miejsc montażu.